برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 تصاویری جذاب و دیدنی از جاده‌های رویایی و بسیار عجیب را مشاهده می‌کنید که برای همیشه در ذهنتان حک شده باشد.

 

 

رانندگی کردن در مسیرهایی که با بقیه جاده‌های جهان فرق دارد، بدون شک به یکی از ماندگارترین خاطره‌ها تبدیل می‌شود و احتمالا تا مدت‌ها پس از عبور از آنجا، هیجانش را با دیگران تقسیم کرده و داستانش را برای دیگران تعریف خواهید کرد.

۱۰ جاده عجیب که از تماشای آن‌ها حیرت زده خواهید شد

برخی از این جاده‌ها دارای شهرت جهانی هستند و بعضا از میان کوهستان‌ها عبور کرده و گاهی هم در فضای شهری و لا‌به‌لای ساختمان‌های سر به فلک کشیده، مسیر خود را ادامه می‌دهند.

به‌طور مثال یک بزرگراه با چندین پل در اروپا وجود دارد که از روی تصویرسازی دکتر زوس ساخته شده یا یک جاده در قاره آسیا ساخته شده که طراحی آن شبیه ترن‌هوایی است.

اگر کنجکاو هستید تا با شماری از عجیب‌ترین جاده‌های جهان آشنا شوید از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه با ما همراه باشید.

۱- تونل گولیانگ (Guoliang Tunnel)

۱۰ جاده عجیب که از تماشای آن‌ها حیرت زده خواهید شد

تونل گولیانگ با درازای ۱/۶۰۰ کیلومتری در کوهستان تایهانگ یکی از جاده‌های کوتاه اما بسیار مشهور در کشور چین بشمار می‌رود. این تونل در دل کوه‌های سنگی عظیمی ساخته شده است و فضاهای باز همچون پنجره در میانه‌های تونل وجود دارد که باعث شده این مسیر به یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های جهان تبدیل شود.

وقتی از دور این مسیر را مشاهده می‌کنید این‌طور به‌نظر می‌رسد که ماشین‌ها غیب شده و دوباره ظاهر می‌شوند. محلی‌ها این بخش‌های باز تونل را «پنجره» خطاب می‌کنند.

داستان ساخته شدن این تونل هم همچون پنجره داشتن آن عجیب است. این تونل در دهه ۱۹۷۰ میلادی ساخته شد تا ساکنین روستای دورافتاده Guoliang بتوانند بدون نیاز به پیاده پیمودن یک مسیر خطرناک از میانه کوه به دنیای بیرون از روستای خود دسترسی پیدا کنند.

بیشتر کارهای انجام شده در این تونل توسط ۱۳ مرد روستایی صورت گرفته. آنها با دریل، چکش و اسکنه به سوراخ کردن و حفاری کوه و ساخت تونل در عرض ۵ سال پرداخته‌اند.

نتیجه این تلاش شبانه‌روزی، مستمر و طاقت‌فرسا تولد تونلی بود که به اندازه عرض یک اتوبوس پهنا دارد و در حال حاضر به یکی از جاذبه‌های گردشگری جهان تبدیل شده است.

۲- خیابان Baldwin

۱۰ جاده عجیب که از تماشای آن‌ها حیرت زده خواهید شد

بر اساس یکی از رکوردهای جهانی کتاب گینس، خیابان بالدوین نیوزیلند در جنوب شهر جزیره‌ای دونه‌دین، پرشیب‌ترین خیابان مسکونی جهان بشمار می‌رود.

شیب این خیابان در نزدیکی قله آن حدود ۱۹ درجه یا خط صعودی ۱:۲٫۸۶ متری است. میانگین خط صعودی برای کل خیابان بالدوین ۱:۳٫۴۱ متر است.

البته خیابان‌های دیگری هم در گوشه‌وکنار جهان با چنین شیبی وجود دارند اما گینس بالدوین را به عنوان پرشیب‌ترین خیابان جهان ثبت کرده است.

این خیابان در حال حاضر به جاذبه گردشگری تبدیل شده است و فیلم‌های آن در شبکه‌های اجتماعی وایرال (پربازدید) است. البته محلی‌ها هم بر شهرت بیشتر این خیابان دامن می‌زنند به‌طوری که جشنواره سالانه شکلات در این خیابان برگزار می‌شود.

۳- پل Storseisundet

۱۰ جاده عجیب که از تماشای آن‌ها حیرت زده خواهید شد

جاده آتلانتیک نروژ بهترین‌ها را در خود جمع کرده است. این جاده که به‌عنوان یکی از زیباترین جاده‌های جهان شناخته می‌شود، لقب «بهترین سازه قرن نروژ» را نیز با خود یدک می‌کشد. حتی تریپ‌ادوایزری‌ها این جاده را «محلی برای ترمیم دل‌های شکسته» هم خطاب می‌کنند.

این جاده دیدنی‌های بی‌نظیری دارد اما ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین بخش آن در امتداد خط ساحلی اسکاندیناوی است و با عنوان «راهی به هیچ‌کجا» شناخته می‌شود.

پل Storseisundet، بلندترین پل جاده آتلانتیک از میان ۸ پل این مسیر است. شکل این پل بسیار عجیب است به‌طوری که اوج سربالایی مسیر، پل پیچ می‌خورد. طراحی این پل بسیارشبیه آثار هنری دکتر زوس است. البته باید بدانید که راننده‌ها وقتی در جاده هستند این شیب و انحنا را نمی‌بینند و این طور به‌نظر می‌رسد که بعد از سربالایی قرار است از روی پل به درون آب پرتاب شوند.

اما این تنها یک توهم بصری است و جاده به اندازه کافی پهنا دارد که راننده بتواند تصمیم مناسب گرفته و در جهت مسیر جاده بپیچد.

۴- بلوار وینستون چرچیل

۱۰ جاده عجیب که از تماشای آن‌ها حیرت زده خواهید شد

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.