برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

بسیاری از ما وقتی که جوان هستیم، آرزو داریم روزی به عجیب ترین مکان های جهان سفر کنیم. ممکن است این مقاصد جالب و عجیب و غریب را در فیلم ها دیده باشیم 

 

بسیاری از ما وقتی که جوان هستیم، آرزو داریم روزی به عجیب ترین مکان های جهان سفر کنیم. ممکن است این مقاصد جالب و عجیب و غریب را در فیلم ها دیده باشیم و یا شاید در مورد آن ها در کتاب های ماجراجویانه مربوط به گذشته خوانده باشیم. صرف نظر از اینکه این انگیزه دقیقا از کجا آمده، آن هایی که حقیقتا به سفر کردن به این گونه مقاصد علاقه دارند، این رویا را به دقت حفظ می کنند؛ به این امید که روزی به حقیقت بپیوندد. این رویا چه سفر با کشتی به قطب باشد یا قدم زدن روی دیوار بزرگ چین یا حتی بازدید از باغ های اصیل و زیبای ژاپنی، آن ها در انتظار تحقق آن می مانند. فرقی نمی کند مقصد کجا باشد؛ گردشگران و توریست ها بالاخره به سفر به دور دنیا می روند و اگر فرهنگ های جدید را تجربه نکنند، سعی می کنند بخش کوچکی از مناظر طبیعی خارق العاده ای که قبلا تنها در فیلم ها آن ها را دیده بودند باشند؛ حتی اگر برای لحظه ای کوتاه و گذرا باشد. اما ما اغلب از خطراتی که در سفر به مناطق خطرناک دنیا ما را تهدید می کنند، آگاه نیستیم، آن هم در کشورهایی که از آن ها اطلاعات بسیار کمی داریم و تقریبا چیزی در مورد آن ها نمی دانیم. هر چقدر هم که در مورد مکان های عجیب جهان تحقیق کنیم یا هر چقدر که مسئولین آژانس مسافرتی ادعا کنند که این مقاصد امن هستند، تا خودمان به آنجا نرویم و بودن در آن مکان ها را تجربه نکنیم، نخواهیم دانست که آن ها چقدر امن یا ناامن هستند. گاهی اوقات از خودمان می پرسیم که یک مقصد مشخص گردشگری در صورت قطعی برق چقدر امنیت دارد یا وقتی که تعداد افراد کمی در خیابان باشند و یا حتی در روشنایی روز. در این نوشتار، قصد داریم تصاویر عجیب و غریب و ترسناک از خطرناک ترین مکان های دنیا را به شما نشان دهیم تا از این مکان ها دوری کنید.مکان های عجیب جهان

چاه یعقوب Jacob's Well در تگزاس

خودمان می دانیم که بسیاری از شما با خواندن این نوشتار و هشدارهایی که به شما در مورد خطرناک ترین مکان های دنیا می دهیم یا پست های اینترنتی هشدار دهنده ای که در فضاهای مجازی ثبت شده اند و به چشم شما می خورند، روی از این مکان ها بر نمی گردانید و چه بسا، بیشتر تشویق می شوید که از آن ها بازدید کنید؛ اما برخی از این مکان ها واقعا و به دلایل متعدد بسیار خطرناک هستند. چاه یعقوب که در تگزاس آمریکا قرار دارد، حفره ای بزرگ با دهانه 4 متری و عمق بسیار زیاد بوده که بسیاری از ماجراجویان را به سوی خود جذب می کند؛ ماجراجویانی که به این منطقه می روند تا در این چاه طبیعی شنا کنند و به اعماق آن شیرجه بزنند، اما این چاه 37 متر عمق دارد و طبق اخبار منتشر شده، برخی از شناگرانی که روی سطح آب شنا می کنند به عمق خود می کشاند. آب خنک این چاه در تضاد کامل با آب و هوای گرم تگزاس است، اما به بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان هشدار داده شده که از این چاه طبیعی زیبا و خطرناک که یکی از عجیب ترین مکان های جهان بوده، دوری کنند.

چاه یعقوب Jacob's Well در تگزاس آمریکا

دانه های عظیم تگرگ در آرژانتین

کشور آرژانتین حقیقتا یک کشور بسیار زیباست. این کشور با سواحل عالی و جنگل های فوق العاده برای تپه نوردی و جنگل نوردی، چیزهای زیادی برای کشف کردن و مکان های بسیار زیادی برای گشت و گذار دارد. غذاهای این کشور هم که معمولا به اندازه کافی از آن ها صحبت نمی شود، بسیار خوش طعم هستند. اما در عین حال، مکانی است که به داشتن دانه های تگرگ عظیم الجثه شهرت دارد، دانه های تگرگی که از توپ تنیس و گاهی توپ بوکی بزرگتر هستند. تصور کنید از خانه بیرون رفته اید تا یک قهوه خوب نوش جان کنید و سپس تگرگ شروع می شود و این دانه های یخی غول پیکر از آسمان به زمین و روی سرتان می افتند. در این شرایط و در یکی از مناطق خطرناک دنیا، بهتر است در خانه بمانید و خیال قهوه را از سرتان بیرون کنید.

دانه های عظیم تگرگ در آرژانتین

حشرات در کمپینا گرند Campina Grande

طبق آماری که در مورد کشور برزیل منتشر شده، نرخ انواع جرم در این کشور بسیار بالاست؛ اما در شهر کمپینا گرند که یکی از خطرناک ترین مکان های دنیا به حساب می آید، مشکل وجود حشرات بسیار خطرناک و هجوم پشه ها به همان اندازه پر خطر و ترسناک است. علاوه بر تمامی مشکلاتی که در این منطقه که یکی از عجیب ترین مکان های جهان بوده، وجود دارد، احتمالا مشکل خطرناک تر و غیر قابل حل تر در این شهر، وجود پشه تب زرد است که به عنوان ناقل ویروس زیکا و بیماری عفونی تب دنگ شناخته می شود. اولین علائم وجود ویروس زیکا در گذشته دور و سال 1947 میلادی دیده شد. گفته می شود این ویروس از جنگل زیکا در اوگاندا به سایر نقاط جهان انتقال یافته است، آن هم به وسیله پشه تب زرد، پشه ای که در شهر کمپینا گرند برزیل به وفور یافت می شود.

حشرات در کمپینا گرند Campina Grande در برزیل

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.