برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

زمستان، یکی از محبوب ترین فصول سال است که در آن می توان به محیط هایی بی نظیر سفر کرد و خاطرات بی ناب و بی مثال را تجربه کرد. بسیاری از گردشگران فصل 

 

زمستان، یکی از محبوب ترین فصول سال است که در آن می توان به محیط هایی بی نظیر سفر کرد و خاطرات بی ناب و بی مثال را تجربه کرد. بسیاری از گردشگران فصل زمستان را برای سفر کردن انتخاب می کنند، چرا که معتقد هستند در این فصل امکان بازدید از مکان های بی نظیری فراهم است که در دیگر روزهای سال به راحتی نمی توان آن ها را روی نقشه های جغرافیایی پیدا کرد. یکی از این مکان ها که بی تردید محبوب ترین مکان های گردشگری فصل زمستان به حساب می آید،محیط های یخی برتر جهان هستند. محیط هایی پوشیده از برف و یخ ورزش های زمستانی را به علاقمندان این حوزه عرضه می کند و لحظاتی شاد و مفرح را برای آنان مهیا می کند. زیباترین محیط های یخی جهان که در هر گوشه ای از این جهان پهناور قرار گرفته، دارای ویژگی ها و شاخصه هایی منحصر به فردی می باشند. همین ویژگی ها سبب شده که هر کدام از معروف ترین محیط های یخی جهان حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. اگر شما نیز مشتاق هستید که پاتیناژهای مشهور جهان را بشناید و با محیط های یخی برتر جهان آشنا شوید، ما را در این نوشتار همراهی کنید. شاید جذابیت ها و شاخصه های موجود در معروف ترین محیط های یخی جهان شما را محصور خود سازد و در تعطیلات زمستانی بدان جا سفر کنید.

محیط های یخی برتر جهان

پاتیناژ شماره یک: شهر وین در کشور اتریش و محیطی یخی به نام رویای یخی وین Vienna Ice Dream

کشور اتریش به دلیل قرارگرفتن در یک جغرافیای بی مثال، دارای معروف ترین محیط های یخی جهان می باشد. یکی از این پاتیناژها که در شهر وین قرار گرفته، رویای یخی وین نام دارد. این محیط در بین زیباترین محیط های یخی جهان همه ساله میزبان رویداد ورزشی اسکی شهر وین است و تا به امروز با قدرتی بی مثال در این راستا ایفای نقش کرده است. این پاتیناژ که در مقابل تالار شهر قرار گرفته، از شروع ماه ژانویه تا اواسط ماه مارس میلادی پوشیده از برف و یخ است و همین شرایط سبب می شود که علاقمندان به ورزش اسکی، فرصت را غنیمت شمارند و به ورزش مورد علاقه خود بپردازند. در این زمین 415 متری، شش حلقه مواج وجود دارد که به مراجعان این فرصت را می دهد که از آن ها استفاده نمایند و لذت ببرند. به علاوه این امکان وجود دارد که در این مساحت قابل ملاحظه به انجام کارهای نمایشی بپردازند و یا مسابقات اسکی سرعت برپا نمایند. اگرچه کشور اتریش، جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیری دارد، اما این محیط یخی پر آوازه نیز در فصول سرد سال می تواند یکی از جاذبه هایی باشد که چون نگین می درخشد و گردشگران را به سوی خود در بین پاتیناژهای مشهور جهان دعوت می کند.

رویای یخی وین Vienna Ice Dream

پاتیناژ شماره دو: شهر مسکو در کشور سرد روسیه و پاتیناژی به نام میدان قرمز Red Square Ice Rink

کشور روسیه نیز از جمله کشورهای سرد کره زمین به حساب می آید که در اکثر روزهای سال، دمایی نزدیک به صفر و یا زیر صفر را تجربه می کند. همین شرایط جوی سبب شده که در میدان سرخ مسکو برای پنجمین سال متوالی، محیطی یخی ایجاد شود و این میدان به یکی از زیباترین محیط های یخی جهان تبدیل شود. میدانی که بسیار مورد اقبال شهروندان و گردشگران قرار گرفته و مسئولان گردشگری شهر مسکو وقتی این میزان علاقه را دیدند، با نصب چراغ هایی رنگی و زیبا محیط را چراغانی کردند تا هم بر زیبایی محیط بیافزایند و هم چشم مراجعان را نورباران کنند. طبق گفته شهروندان مسکو، میدان قرمز یکی از مهمترین میادین این شهر می باشد که در این سال ها، با تشکیل برف و یخ به محلی برای نمایش ورزش های زمستانی چون اسکی، هاکی روی یخ و مسابقات المپیک زمستانی بدل شده است. میدانی که اگرچه مساحت قابل ملاحظه ای دارد، اما به وسیله نرده هایی محصور شده تا ایمنی بیشتری را به مراجعان ارزانی دارد. چنانچه در یکی از روزهای سرد سال به کشور روسیه و شهر مسکو سفر کردید، به میدان بزرگ قرمز مراجعه کنید تا این پاتیناژ زیبا را در بین محیط های یخی برتر جهان از نزدیک مشاهده کنید و در کنار آثار تاریخی مجاور میدان یخی این شهر عکس یادگاری بیاندازید.

میدان قرمز Red Square Ice Rink

پاتیناژ شماره سه: محیط یخی مصنوعی فلونایس در کشور هلند Flevonice

کشور هلند، جز کشور های اروپایی مطرحی است که در زمینه گردشگری توانسته تا جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. سالانه گردشگران زیادی به منظور بازدید از باغ گل های عظیمی که در این کشور وجود دارد، بلیتی تهیه می کنند و به هلند سفر می کنند. هر چند این کشور بیشتر به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی شهرتی برای خود دست و پا کرده، اما جاذبه های مصنوعی و دست ساز بشری نیز در این کشور طرفداران خاص خود را دارد. یکی از این جاذبه های مصنوعی در بین زیباترین محیط های یخی جهان، پاتیناژ فلونایس است که در این کشور قرار دارد. پاتیناژی که با داشتن 5 کیلومتر مساحت، وسیع ترین محیط یخی این کشور به شمار می آید. این مکان که با قرار گرفتن در کنار کانال های رودخانه های موجود در این کشور که مسیری حدود 200 کیلومتر را از آن خود کرده است، توانسته به عنوان یکی از جاذبه های خیره کننده نام خود را در جهان مطرح کند. طبق گفته مسئولان این پاتیناژ، همه روزه با استفاده از دستگاه ها و مواد شیمیایی خنک کننده، در طول این مسیر، یخ های یک دست و طبیعی درخشانی ایجاد می شود که نه تنها به گردشگران و شهروندان فرصت بهره مندی از این محیط را در فصول سرد سال می دهد، بلکه این قابلیت را دارد که در فصول گرم سال نیز میزبان علاقمندان به تفریحات یخی و زمستانی باشد و لحظات شادی را برای آن ها در بین محیط های یخی برتر جهان به ارمغان بیاورد.

محیط یخی مصنوعی فلونایس در کشور هلند Flevonice

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.