برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

هر جا که ردی از طبیعت وجود داشته باشد، گویی پای یک منبع انرژي پایدار، پایان ناپذیر و قدرتمند در میان است؛ چیزی که گاهی نمی‌توان آن را به طور کامل درک کرد.

 

هر جا که ردی از طبیعت وجود داشته باشد، گویی پای یک منبع انرژي پایدار، پایان ناپذیر و قدرتمند در میان است؛ چیزی که گاهی نمی‌توان آن را به طور کامل درک کرد. هربار که از جایی دور و ناشناخته دیدن می‌کنیم، دوست داریم باور کنیم که این مکان را خودمان کشف و فتح کرده‌ایم، نه اینکه فقط آمده‌ایم تا در آن گشتی بزنیم. اما اگر بخواهیم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم، انسان در مقایسه با قدرت واقعی طبیعت، مثل یک دانه‌ی شن در دل صحرا است؛ و در نهایت امر، وقتی طبیعت تصمیم بگیرد که مطابق میل خودش رفتار کند، هرگز نمی‌فهمید که در قدم بعدی چه چیزی در انتظارتان خواهد بود. در ادامه‌ی مطلب، شما فهرستی از مکان‌هایی را خواهید دید که وجودشان سند محکمی هستند بر شخصیت و روح سرکش و سازش‌ناپذیر طبیعت.

در این مطلب، فوق‌العاده‌ترین و غیر واقعی‌ترین مناطق دنیا را رده‌بندی کرده‌ایم؛ از غارهای نورانی گرفته، تا درختانی با اشکال عجیب و غریب که بیشتر به موجودات بیگانه شبیه هستند. مسلما مقیاس زیبایی طبیعت٬ چیزی نیست که قابل دستیابی باشد، در نتیجه ممکن است که از اساس به وجود چنین مکان‌هایی شک کنید. اما برای اینکه بیشتر و بیشتر شگفت زده بشوید باید بدانید مکان‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند شاید به اندازه‌ی یک روزِ برفی، واقعی و ملموس نباشند، اما هنوز در هاله‌ای رازآلود پوشیده هستند. وقتی به پایان مطلب برسید، قطعا متوجه خواهید شد که چرا تسلط و قدرت طبیعت هرگز نمی‌تواند فتح شود.

 

18- غارهای کرم شب‌تاب - نیوزیلند

غارهای کرم شب‌تاب - نیوزیلند

زیر تپه‌های همیشه سبزِ وایتامو، هزارتویی از غارهای کرم شب‌تاب و مرداب‌ها نهفته است و رودخانه‌هایی که به آرامی از داخل غار عبور می‌کنند. به راحتی می‌شود گفت که این نوع کرم‌های شب‌تاب، که اسم علمی‌شان Arachnocampa Luminosa است، دیدنی ترین جاذبه‌ی توریستی نیوزیلند هستند. این غارهای شناخته شده، نه تنها مناطقی متعلق به دنیایی دیگر نیستند، بلکه بیش از صد سال پیشینه و میراث فرهنگی دارند. در اینجا، مسافران می‌توانند وقتی از بین هزاران کرم شب تاب می‌گذرند، از قایق سواری در مناطق خوش منظره هم استفاده کنند. این موجودات ریز و زیبا، سال‌هاست که درون این غارها زندگی و نورهای درخشان خود را منتشر کرده‌اند؛ نوری که نمی‌توان آن را با هیچ چیز دیگری اشتباه گرفت.

 

17- DEADVLEI - نامیبیا

DEADVLEI - نامیبیا

تصاویری که از پارک ملی نامیب ناکلوفت (Namib-Naukluft) در نامیبیا، ثبت شده است به راحتی این قابلیت را دارد که با یک نقاشی کلاسیک در سطح جهانی، اشتباه گرفته ‌شود. این مکان بی‌مانند، حقیقتا رویای هر عکاسی به حساب می‌آید. اما در واقعیت، نه تابلوی نقاشی است و نه یک عکس فوق‌العاده، بلکه یک دشت از خاک رس است که باتلاق‌ها و درختان خار شتر مشخصه اصلی آن هستند. یک حقیقت دیگر درباره Deadvlei  وجود دارد، آن هم این است که وقتی رودخانه‌ی Tsauchab در منطقه به جریان می‌افتد، به درختان خار شتر اجازه می‌دهد که رشد کنند و به همین شمایل منحصر به فردی که در تصویر دیده می‌شود، دربیایند.

 

۱6- دریاچه آبراهام - کانادا

دریاچه آبراهام - کانادا

این دریاچه با سطحی به مساحت بیش از 50 کیلومتر مربع، خط بزرگراه دیوید تامپسون، درست بین Nordegg و River Crossing را مشخص می‌کند. مخلص کلام اینکه دریاچه‌ی زیبای آبراهام در آلبرتای کانادا، به خاطر حباب‌های منحصر به فردش که از گاز متان یخ زده تشکیل شده‌اند، بسیار معروف و شناخته شده است و با این حساب، به لحاظ تئوری، برای تماشای یک نمایش پر نور، فقط شعله یک کبریت ساده لازم است. اما گذشته از این حرف‌ها، منطقه‌ای بسیار فوق‌العاده است که همیشه بازدیدکنندگانش را با رنگ آبی دریاچه‌های یخ‌زده غافلگیر می‌کند؛ دریاچه‌هایی که در همان نزدیکی، در کوهستان راکی قرار دارند. نکته آخر که اصلا هم چیز کمی نیست این است که این منطقه، راهنماهای حرفه‌ای و خدمات حمل و نقل به آبشار دوتاییِ Crescent Falls را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. این حباب‌های یخی که در سطح دریاچه ایجاد می‌شوند، علی الخصوص در هنگام شب، بسیار زیبا هستند.

 

۱5- دریای ستارگان - مالدیو

دریای ستارگان - مالدیو

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.