برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

غار ها از جمله پدیده های شگفت انگیز هستند که هر گوشه از جهان نمونه ای از این پدیده زیبا به چشم می خورد. کشورمان ایران نیز در شهر های مختلف دارای غار های متعددی است که در زمره جاذبه های گردشگری 

غار ها از جمله پدیده های شگفت انگیز هستند که هر گوشه از جهان نمونه ای از این پدیده زیبا به چشم می خورد. کشورمان ایران نیز در شهر های مختلف دارای غار های متعددی است که در زمره جاذبه های گردشگری قرار می گیرند. از جمله این غار ها، غار های حیرت انگیز قشم هستند. ما در این مقاله از وبسایت لحظه آخر قصد داریم غار های حیرت انگیز قشم را برای گردشگران تور داخلی معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

غار خربز قشم
یکی از غار های حیرت انگیز قشم، غار خربز است که حدودا در دوازده کیلو متری قشم و در جاده جنوبی آن واقع شده است. به طور دقیق تر جزیره خربز در نزدیکی کوهی که در مجاورت دریا و دشت میانکاسه وجود دارد، قرار گرفته است. غار خربز از نوع غار های دریایی است و حاصل تخلیه ماسه ها از داخل حفره سنگ ها و گرداب ها به وجود آمده اند. شواهد موجود از این موضوع خبر می دهد که در زمان های دور و پیش از اسلام، از غار خربز به عنوان پناهگاه یا نیایشگاه استفاده می شد. از جمله این شواهد افزایش وسعت غار در دهلیز های انشعابی و تالار میانی آن می باشد. نمای ظاهری غار بسان یک بنای صخره ای عظیم تو در تو در دل کوه است و متشکل از مجموعه اتاق هایی است که در متراژ 20 متر مربع ایجاد شده اند و به وسیله راهرو های باریک به هم راه دارند. از دیگر ویژگی های غار وجود برکه ای است که برای نگهداری آب باران از آن استفاده می شده و در بیشتر روز های سال از آب باران پر می باشد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.