برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

در گوشه گوشه دنیا همیشه شهر هایی بوده اند که رنگشان را از طبیعت گرفته اند، نه از رنگ آهن و آجر. مثلا شهری هست آبی رنگ در مراکش، که وقتی در کوچه هایش 

در گوشه گوشه دنیا همیشه شهر هایی بوده اند که رنگشان را از طبیعت گرفته اند، نه از رنگ آهن و آجر. مثلا شهری هست آبی رنگ در مراکش، که وقتی در کوچه هایش قدم میزنی باور می کنی انتهایش به آسمان می رسد. اینجا دیوار ها، درها، پنجره ها و حتی زمین و جاده ها آبی هستند و فقط بعضی دیوارها از نیمه به بالا سفید رنگ اند. اینجا زمان آهسته تر می گذرد و مردمانش آرامشی عجیب دارند. هرچند که نام شهر بر سر زبان ها افتاده ولی دسترسی به آن آسان نیست، باید از زمین دل کنده و تن جاده را تا آسمان بالا بروی تا مهمان خانه های نیلی رنگ آن شوی. بنابراین به شهر شفشاون مراکش می رویم، شهری که بر کرانه ساحل مدیترانه نشسته و کوچه پس کوچه هایش آرامشی دارد به رنگ آبی.
شفشاون

شهر شفشاون

شهری آبی به رنگ اقیانوس

اگر از اهالی شهر شفشاون مراکش سوال کرده و دنباله ی رنگ آبی را در تاریخ بگیریم، اینکه اولین بار چه کسی خانه اش را سر تا پا آبی کرد؟ به تو خواهند گفت که همه چیز به یهودی هایی بر می گردد که در قرن پانزدهم میلادی از دادگاه اسپانیایی فرار کردند و در این شهر پناهنده شدند. آن ها از سرزمین خود دور بودند و تنها اعتقادشان همراهشان بود، بنابراین به رسم خود، همه چیز را به رنگ آبی درآوردند تا آسمان در زمین منعکس شود و آن ها را یاد خدا بیندازند. این روزها هرچند که یهودی ها از اینجا رفته اند اما خانه ها هنوز هم هر دو سال یکبار آبی رنگ می شوند. حال که داستانش را می دانیم بیایید در آن قدمی بزنیم، در میان کوچه ها باریک و پیش در پیش آن راه را گم کرده و خود را در بازار شهر پیدا کنیم، جایی که صنایع دستی، ادویه و لباس های رنگارنگ در ترکیبی بی نظیر با رنگ آبی چیده شده اند تا بهترینشان را به عنوان سوغات به خانه ببری. در شفشاون بیش از دویست اقامتگاه وجود دارد که می توانی بعد از تماشای غروب خورشید در پشت خانه هایی که رنگ آبی آسمانی آن ها در حال تیره شدن است، به سمتشان حرکت کرده و شب را مهمان دکوراسیون مراکشی آن ها باشی. فردا صبح هم می توانید سر فرصت سری بزنی به قلعه تاریخی شهر شفشاون، لانه عقاب و شهر جدید شاون که از جاذبه های شهر هستند. بنابراین اینبار که به دنبال آرامش بودی، بلیط هواپیما را برای مراکش بگیر.
با هم تصاویری از شهر شفشاون مراکش را تماشا می کنیم.
شفشاون مراکش

شهر شفشاون مراکش

شهر آبی مراکش

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.