برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

کشور چهار فصل ما زیبایی های حیرت انگیزی را در دل خود جای داده که بازدید از آن ها بهانه خوبی برای سفر کردن است. اما سفر کردن با خودروی شخصی در جاده های خوش منظر کشورمان، حس و حال نابی دارد که تا 

کشور چهار فصل ما زیبایی های حیرت انگیزی را در دل خود جای داده که بازدید از آن ها بهانه خوبی برای سفر کردن است. اما سفر کردن با خودروی شخصی در جاده های خوش منظر کشورمان، حس و حال نابی دارد که تا مدت ها برای شما خاطره انگیز می شود. در این بخش از سایت لحظه آخر ما قصد داریم زیباترین جاده های ایران را نام ببریم، پس در ادامه این مقاله جذاب را همراهی نمایید.

 
 
جاده های امروزی در ابتدا مسیرهایی بودند که تنها انسان ها و مالروها امکان عبور کردن از آن ها را داشتند ولی با پیشرفت علم و صنعت و روی کار آمدن خودروها، جاده ها نیز عریض تر شدند و به شکل امروزی درآمدند. شرایط جاده ها به گونه ای شد که مسیر ارتباطی بین کشورهای گوناگون گشت، برای مثال جاده ابریشم از معروفترین جاده هایی بود که در گذشته شرق و غرب جهان را به هم متصل می کرد. این جاده تاثیر به سزایی در اقتصاد جهان و همچنین انتقال فرهنگ در اقصی نقاط دنیا داشت.
 
جاده چالوس
جاده چالوس که آن را با نام رسمی جاده 59 می شناسند، یکی از زیباترین جاده های جهان است که مسیری کوهستانی برای دسترسی به شمال ایران محسوب می شود. ابتدای این جاده 163 کیلومتری شهر کرج است و به شهر چالوس در استان مازندران منتهی می شود. جاده چالوس که هم اکنون محبوب ترین جاده بین شهری ایران به حساب می آید در سال 1312 افتتاح شد؛ همچنین تونل کندوان آن نیز بین سال های 1314 الی 1317 ساخته شده است.
 
 
 
مناظر بکر و بی مثالی که در میان پیچ و خم های این مسیر رویایی وجود دارد، سبب جذب گردشگران بی شماری از اقصی نقاط جهان گشته است. تلفیق درختان سرسبز، آبشارهای دل انگیز، کوهستان های سر به فلک کشیده، دره های خوش آب و هوا، صخره های بلند، هوای مه آلود و رودخانه ای خروشان همگی از شگفتی های این جاده هستند که زیبایی های آن را دوچندان کرده اند. این جاده خوش منظر همچون بهشتی بر روی زمین است که در هر فصلی از سال جذابیت های خاص خودش را دارد و با مناظری شگفت انگیز خود، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. خودنمایی رنگ های مختلف درختان در فصل پاییز و شکوفه های آن ها در فصل بهار از جمله جذابیت های جاده چالوس می باشد. در جاده چالوس این امکان برای توریست ها وجود دارد که هر لحظه با منظره ای متفاوت روبرو شوند.
 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.