برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

یکی از جاذبه های کشور ایتالیا جزیره طاعون یا جزیره پوگلیا می باشد که خوفناک ترین جزیره در دنیا است. جزیره طاعون که در دریاچه ونیز قرار دارد، در نگاه اول و از دور یک جزیره بسیار زیبا به نظر می رسد ولی

یکی از جاذبه های کشور ایتالیا جزیره طاعون یا جزیره پوگلیا می باشد که خوفناک ترین جزیره در دنیا است. جزیره طاعون که در دریاچه ونیز قرار دارد، در نگاه اول و از دور یک جزیره بسیار زیبا به نظر می رسد ولی وقتی نزدیک آن می شوید به وحشتناک بودن آن پی می برید.

 این جزیره به اندازه ای ترسناک و مخوف می باشد که وارد شدن و بازدید از آن برای توریست های تور ایتالیا ممنوع شده و کسی اجازه داخل شدن به آن را ندارد. حتی ماهی گیرها هم به دلیل این که استخوان انسان ها در تورها گیر نکند، در حوالی این جزیره ماهی گیری نمی کنند. این منطقه، در ابتدا متعلق به دولت ایتالیا بود، اما بعد از مدت زمانی توسط  یک خریدار شخصی خریداری گردید، اما بعد از مدت کوتاهی فرار کرد. سال ها بعد خانواده ای خواستار خرید جزیره طاعون به عنوان استراحتگاه شدند. این خانواده بیش از 1 شب موفق به زندگی در این جزیره نشدند. شایعاتی در این باره گفته شده که پوست صورت دختر خانواده تیکه تیکه شده بود و نیاز به حدود 15 بخیه داشت. آغاز این حوادث به قرون وسطی و دوره روم و زمانی که بیماری طاعون بین مردم رایج شده بود مربوط می شود. طبق گفته هایی که از آن دوره وجود دارد کلیه افرادی که به بیماری طاعون مبتلا می شدند به این جزیره انتقال می یافتند و بخشی از پوست آن ها کنده میشد تا از سایر مردم متمایز باشند. چند قرن بعد در اروپا بیمارانی که به این بیماری مبتلا بودند در این جزیره سوزانده میشدند. حتی اگر کوچکترین نشانه ای از بیماری طاعون در شخصی دیده می شد، او را به جزیره طاعون آورده و می سوزاندند به طوری که گفته می شود بیش از 160 هزار انسان را در این دوره سوزاندند. امروزه هم خاکسترهای توام با استخوان انسان در سراسر این جزیره یافت می شود.
در سال 1922 یک بیمارستان روانشناسی در این جزیره احداث شد. در این بیمارستان، بیماران پیوسته می گفتند که ارواحی را می بینند در حالی که پزشکان و پرستاران هیچ چیز عجیبی مشاهده نکردند، این در حالی بود که صداهای شکنجه هم گزارش می شد. مسئولین بیمارستان هم این ادعاها رو از بیماران روانی قبول نمی کردند.  تمام کسانی که به این جزیره رفتند از دیدن ارواح و شنیدن صداهای مهیب سخن می گویند و هیچ کسی تا به امروز نتوانسته بیش از چند روز در این جزیره دوام بیاورد. البته یک مورد وجود داشت که شخصی که خودش را بسیار شجاع و نترس می دانست تصمیم گرفت چند روزی در جزیره طاعون بماند و واقعیت را کشف کند، اما طبق گفته ها به محض ورود به جزیره با صدایی بلند فریاد زد: از این جا برو و برنگرد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.