برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

در این مقاله قصد داریم یکی از پدیده های اسرار آمیز و در عین حال ترسناک کشورمان ایران، یعنی مثلث برمودای ایران را که باعث حیرت بسیاری از مردم شده است معرفی کرده و شما را با این منطقه بکر و البته 

در این مقاله قصد داریم یکی از پدیده های اسرار آمیز و در عین حال ترسناک کشورمان ایران، یعنی مثلث برمودای ایران را که باعث حیرت بسیاری از مردم شده است معرفی کرده و شما را با این منطقه بکر و البته خوفناک آشنا سازیم.

حتما همه شما تا به حال نام مثلث برمودا را به کرات شنیده اید و همیشه کنجکاو بوده اید که مثلث برمودای ایران کجاست و چرا به آن لقب کویر ریگ جن را داده اند؟ با ما همراه باشید تا پرده از اسرار این کویر افسانه ای برداشته و گوشه ای از ابهامات موجود در ذهن شما را پاک کنیم.
کویر ریگ جن (ریگ زار یا شن زار) که با نام مثلث برمودای ایران خوانده می شود، از مناطق بکری است که در ایران واقع شده است. موقعیت جغرافیایی دقیق این کویر در غرب و جنوب غربی دشت کویر، جنوب استان سمنان، جنوب شرقی گرمسار، شمال انارک، شرق منطقه حفاظت ‌شده کویر و غرب جندق واقع شده است. این کویر که تا سال ها پیش کسی از وجود آن اطلاعاتی نداشت، دارای مساحتی حدود 3800 کیلو متر مربع است. هرچند درباره وسعت این کویر هنوز ابهاماتی وجود داشته و حتی در نقشه نیز تا چند سال پیش نامی از این منطقه برده نشده بود.
مثلث برمودای ایران یا کویر ریگ دارای هوای گرم، آفتاب و تپه های سوزانی است که این منطقه را به یک منطقه صعب العبور و طاقت فرسا تبدیل کرده و در روشنایی روز چیزی جز گرما برای گردشگران تور کویر به ارمغان نخواهد آورد. در مثلث برمودای ایران تا چشم کار می کند، باتلاق های نمک و تپه های شنی است، همین موضوع باعث شده تا این منطقه جزء یکی از صعب العبور ترین کویر ها در جهان شناخته شود.
با این تفاسیر خیلی تعجب آور نیست که در نزدیکی کویر ریگ جن روستایی وجود ندارد و تا کیلو متر ها جنبنده ای در آن به چشم نمی خورد، دلیل آن را هم می توان این موضوع دانست که از قدیم الیام هیچ مسافر و کاروانی این مسیر را برای رفت و آمد خود انتخاب نمی کرده است.
از ویژگی ها و خصایص مثلث برمودای ایران که بگذریم به سر درون آن و همچنین شایعاتی که درباره آن در بین مردم پراکنده شده می رسیم. اهالی و مردمی که در نزدیکی کویر ریگ جن زندگی می کنند، معتقدند که این کویر خطه ای نفرین شده است و شیاطین و ارواح پلید در آن زندگی و حکومت می کنند. بعضی از مردم روستا های اطراف از بلعیده شدن بستگانشان در این منطقه می گویند، اما امروزه همه می دانند که علت کشته شدن این افراد اجنه و شیاطین نبودند و علت همان فرو رفتن در باتلاق های نمکی، تپه های شنی روان و گل است.
به هر حال شایعات مثلث برمودای ایران، تور کویر ریگ جن را با وجود صعب العبور بودن به یکی از مقاصد گردشگری پر طرفدارد تبدیل کرده است. از دیگر اتفاقاتی که به شایعات سرزمین ریگ جن دامن میزد، صدا های مهیبی است که در کویر به گوش می خورد، البته هر فردی با شنیدن اینگونه صدا ها می ترسد اما امروزه همه می دانند این صدا ها متعلق به ارواح و اجنه نیست و تنها صدای ناشی از حرکت باد بر روی تپه های ماسه ای در نواحی جنوبی ریگ جن است. یکی دیگر از صدا هایی بیمناکی که در این کویر شنیده می شود و قدرت خالق آن را به نمایش می گذارد، صدای گریه سنگ است که در اثر انبساط و انقباض سنگ ها در شب و روز و خرد شدن آن ها ایجاد شده است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.