برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

کوه های آتشفشانی یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا در دنیا محسوب می شوند. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از آتشفشان ها به نقاط مختلف جهان سفر می کنند. قاره اروپا دارای کوه های آتشفشانی.......

کوه های آتشفشانی یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا در دنیا محسوب می شوند. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از آتشفشان ها به نقاط مختلف جهان سفر می کنند. قاره اروپا دارای کوه های آتشفشانی بسیاری می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم در اطلاعاتی رابطه با بلندترین کوه آتشفشانی اروپا در اختیار شما قرار دهیم.

 
 
بلندترین کوه آتشفشانی اروپا قله اتنا می باشد. این کوه بسیار زیبا دارای ارتفاعی در حدود 3 هزار متر می باشد. قله آتشفشانی اتنا در کشور ایتالیا قرار دارد. گردشگران با مراجعه به جزیره سیسیل می توانند این آتشفشان را مشاهده کنند. در اطراف این کوهستان مناطق سرسبز و بسیار زیبایی وجود دارد. این کوه از نوع چینه ای می باشد، کوه چینه ای از روی هم قرار گرفتن لایه های سفت شده از گدازه های داغ تشکیل می شود. ظاهر کوه اتنا مخروطی بوده و در شرق ساحل این جزیره واقع شده است. جالب است بدانید که ارتفاع این کوه با فعالیت های احتمالی آتشفشان آن افزایش می یابد، دلیل آن اضافه شدن یک لایه گدازه سرد شده ی جدید بر روی لایه های قدیمی تر می باشد. این کوهستان بسیار قدیمی در جنوب کوه آلپ و قله ایتالیا قرار گرفته است.
خاک اطراف این کوهستان بسیار حاصل خیز بوده، به همین دلیل زمین های کشاورزی بسیاری در نزدیکی آن وجود دارد.
کوه اتنا یکی از سه کوه بلند آتشفشانی ایتالیا و یکی از فعال ترین آتشفشان های دنیا محسوب می شود.
 
 
از دلایل محبوبیت بلندترین کوه آتشفشانی اروپا در بین گردشگران می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- بلند ترین آتشفشان فعال در این قاره
- پوشش گیاهی بسیار زیبای اطراف کوهستان
- مکانی مناسب برای عکاسی
- وجود تفریحاتی مانند اسکی، کوهنوری و صخره نوردی در این منطقه

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.