برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

کشور ایران دارای مکان های دیدنی بسیاری می باشد، جاذبه های گردشگری موجود در این کشور باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان به ایران سفر کنند. دره خزینه واقع در استان لرستان یکی از ........

کشور ایران دارای مکان های دیدنی بسیاری می باشد، جاذبه های گردشگری موجود در این کشور باعث شده سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان به ایران سفر کنند. دره خزینه واقع در استان لرستان یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در این استان می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با دره ای از سالها فرسایش در اختیار شما قرار دهیم.

دره ای از سالها فرسایش یا همان دره خزینه در مسیر جاده پلدختر به اندیمشک در نزدیکی روستایی به نام دره خزینه واقع شده است. این دره پس از سال ها فرسایش خاک به شکل امروزی خود در آمده، به همین دلیل گردشگران این دره را به نام دره ای از سالها فرسایش می شناسند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این دره را می توان شباهت آن با منطقه گرند کانیون در آمریکا دانست. عبور رودخانه کرخه از میان این دره زیبایی آن را دو چندان کرده است.
فاصله این دره از خرم آباد حدود 136 کیلومتر از اندیمشک حدود 73 کیلومتر و از پلدختر 40 کیلومتر می باشد.
 
 
یکی از بخش های مورد علاقه گردشگران در دره خزینه، پل معلق آن می باشد که از روی رودخانه کرخه می گذرد، این پل یکی از بلند ترین پل های معتلق در خاورمیانه به حساب می آید. طول این پل در حدود 112 متر بوده و در ارتفاع 85 متری از سطح زمین قرار گرفته است.
پیچ نعل اسبی یکی دیگر از بخش های این دره بوده که در وسط آن صخره ای بسیار زیبا که نتیجه سال ها فرسایش است، وجود دارد. 
 
 
از تفریحات موجود در این دره می توان به عکاسی، صخره نوردی، کوه نوردی و قدم زدن در طبیعت بسیار زیبای اطراف این دره اشاره کرد.
گردشگران   لازم است بدانند که آب و هوای این منطقه در فصل بهار بسیار مناسب و دلپذیر می باشد.
آدرس: استان لرستان، شهرستان پلدختر، روستای دره خزینه

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.