برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نیرو کلر رأس ساعت 10:00 صبح روز دوشنبه مورخ 1393.02.22 درمحل هتل آزادی با حضور بیش از 90درصد سهامداران برگزار شد.

ترکیب هیات رئیسه مجمع با حضور آقای قنبری به عنوان رئیس مجمع و نظارت آقایان باقری و ثریا نژاد و به دبیری آقای بوذری (مدیر عامل) تشکیل شد.

همچنین نماینده سازمان بورس و نماینده موسسه حسابرسی نیز در جلسه حضور داشتند.

مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره توسط آقای بوذری و گزارش بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمود.

1- تصویب صورتهای مالی منتهی به سال مالی 1392.12.29

2- تقسیم 970 ريال به عنوان سود نقدی به ازای هر سهم

3- انتخاب موسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت

4- انتخاب روزنامه دنیای اقتصاد و نسل فردا به عنوان روزنامه کثیر الانتشار

اعضاء هیأت مدیره

 

 

پیام هیأت مدیره

سپاس خداوند یکتا را که دیگر بار توفیق ارائه عملکرد یکساله هیئت مدیره ، مدیران و کارکنان شرکت نیرو کلر به محضر سهامداران گرامی حاصل گردید.امید است نتیجه یکسال تلاش مجموعه مورد خشنودی پروردگار و رضایت شما صاحبان سهام قرار گیرد.

رسالت شرکت در سال جاری علاوه بر انجام وظایف معمول و توجه علمی و عملی به اهداف پیش روی ، معطوف به آینده ای درخشان بوده است.

تدبیر و استراتژی هیأت مدیره ، رصد دقیق ، مستمر و نظام مند کلیه شئونات شرکت در جهت ارتقای توان ارزش آفرینی کارکنان برای پل به افزایش بهره وری با هدف حفظ و افزایش منافع سهامداران بوده است.

شرکت نیرو کلر با تولید کلر ، سود و مشتقات کلر به منظور تأمین آب آشامیدنی سالم جامعه و قسمتی از صنایع دیگر از سال 1376 پا به عرصه تولید گذاشت ، بطوری که تا کنون بخش مازاد تولیدات خود را نیز به خارج از کشور صادر نموده است.این شرکت از نسل جدید الکترولیز ها با آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره مند می باشد که سود کاستیک عاری از جیوه مورد مصرف صنایع غذایی را تولید می نماید.

با عضویت در انجمن های داخلی و خارجی از جمله انستیتو کلر آمریکا و یوروکلر اروپا از استاندارد های روز دنیا استفاده نموده و در خصوص ایمنی ، حمل و نقل مواد شیمیایی خطر ناک به دانش روز دسترسی یافته و آن را به مشتریان آموزش می دهد و امید وار است همچون گذشته در جهت خدمت رسانی به سلامت و بهداشت جامعه ، صنایع غذایی ، صنایع فولاد ، نفت و سایر صنایع موفق باشد.

به منظور دسترسی سریع به محصولات پایین دستی و همچنین بدست آوردن بازار مصرف کلر و افزایش سبد محصولات شرکت در سال مالی قبل با پیگیری کار گروه طرح و توسعه ، طرح توجیهی خرید کارخانه تولید کربوکسی متیل سلولز و منو کلر استیک اسید را تهیه و در دی ماه همان سال اقدام به خرید کارخانه مذکور نمود و در پایان سه ماهه اول سال 1392 محصول MCA (منو کلرواستیک اسید ) و اسید کلیرید ریک به تولید رسید ، و امید دارد با توکل بر خداوند منان واحد CMC (کربوکسی متیل سلولز ) در سال 1393 مورد بهره برداری قرار گیرد. شایان ذکر است که با خرید این کارخانه ، دو محصول جدید به سبد محصولات شرکت افزوده شده است.

 

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در بدو تأسیس مبلغ 1.000 میلیون ریال شامل (100.000 سهم به ارزش اسمی هر سهم 10.000 ریال ) که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ 98360 میلیون ریال (شامل 98.360.000 سهم ، به ارزش اسمی هر سهم 1.000 ریال ) در پایان سال مالی منتهی به 1392.12.29 افزایش یافته است.

همچنین سهامداران دارای مالکیت بیش از 1 درصد سهام شرکت در پایان سال مالی منتهی به 1392.12.29 و تاریخ تأیید گزارش به شرح جدول زیر است:

شرکت از منظر بورس اوراق بهادار

وضعیت معاملات و قیمت سهام

شرکت طی نامه شماره 20.8038 مورخ 1382.04.08 سازمان بورس اوراق بهادار در گروه شیمیایی با نماد "شکلر" پذیرفته شد و سهام آن برای اولین بار در آبان 1382 مورد معامله قرار گرفت.

وضعیت شرکت در سازمان بورس و نقد شوندگی سهام

در پیش بینی بودجه سال 1392 با سرمایه 49.180 میلیون ریال برای هر سهم مبلغ 2.443 ریال سود پیش بینی گردید . پس از افزایش سرمایه در 30 اردیبهشت 1392 و در نظر گرفتن سود فروش زمین واقع در سعادت آباد تهران و سرمایه 98.360 میلیون ریال سود هر سهم معادل 1.587 ریال برآورد گردید. در پایان شهریور 92 با توجه به وضعیت تولید و فروش ، بودجه مورد بازنگری قرار گرفت و سود هر سهم معادل 1.700 ریال بر آورد شد و در زمان های موصوف تغییرات به بازار اعلام گردید. در ابتدای سال 1393 بر اساس اطلاعات حسابرسی نشده رقم سود سال 1392 به مبلغ 1.741 ریال افزایش یافت. پیشنهاد تقسیم سود توسط هیأت مدیره به مجمع عمومی صاحبان سهام برای هر سهم 1.100 ریال می باشد.

جایگاه شرکت در صنعت

شرکت در صنعت مواد شیمیایی فعالیت می کند. رشد فروش در سال جاری نسبت به سال قبل 29.6 درصد می باشد ، که اهم دلایل آن عبارتست از افزایش قیمت فروش محصولات و همچنین فروش محصولات کارخانه یزد.

سهم فروش خالص محصولات مختلف این شرکت از کل بازار داخلی و صادرات

مروری بر عملکرد مالی و عملیاتی شرکت در سال جاری

با توجه به تغییر در ترکیب تولید و افزایش نرخ فروش و قیمت تمام شده در سال 1392 نسبت به سال 1391 رشد دارد از طرفی در آمد های عملیاتی و غیر عملیاتی شرکت که عمدتا ناشی از فروش زمین واقع در سعادت آباد تهران و افزایش سرمایه گذاری نزد بانکها و عملیات شارژ و تست رسوب زدائی سیلندرهای کلر مایع و ... می باشد.در سال 1392 نسبت به سال 1391 دارای رشد بوده است.

خرید و مصرف مواد اولیه

آمار تولید به تفکیک محصول

تولید محصولات شرکت طی سه سال گذشته و مقایسه با بودجه سال مالی آتی

نمودار مقدار تولید محصولات شرکت در سه سال گذشته و بودجه

نمودار مقدار فروش محصولات شرکت در جهار سال گذشته

نمودار مبلغ فروش محصولات شرکت در چهار سال گذشته

مروری بر عملیات شرکت در سال 1392

اهم برنامه ها و اهداف انجام شده شرکت

با توجه به اخذ مجوز برداشت نمک از دریاچه قم و بهره برداری از معدن نمک شرکت در آران و بیدگل کاشان در سال مالی قبل، مجوز مزبور برای سال مالی 1392 نیز پیگیری و اخذ شد و اقدام به برداشت حدود 30.000 تن نمک مرغوب و مناسب جهت مصرف در واحد آب نمک گردید ، این موضوع علاوه بر اینکه از لحاظ ریالی باعث کاهش در هزینه های خرید نمک گردید ، باعث جلوگیری از فشار تأمین کننده اصلی نمک شرکت به دلیل انحصاری بودن تأمین نمک نیز گردیده است.

* با توجه به سیاست برون سپاری تعدادی از فعالیت های شرکت ، از طریق برون سپاری و عقد قرار داد تأمین نیروی انسانی با شرکت تعاونی رایانه و خدمات مدیریت کاردان و شرکت خدماتی احسان انجام شد.

* تمدید گواهینامه انجام تست و رسوب زدایی سیلندر های کلر از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان

* اضافه نمودن فعالیت خدمات آزمایشگاهی در اساسنامه شرکت و راه اندازی دستگاه ICP با دقت در حد PpB و فراهم نمودن شرایط انجام آزمون برای متقاضیان و کسب درآمد برای شرکت.

* اخذ پروانه بهره برداری برای محصولات تولیدی واحد یزد

* افزایش ظرفیت مجاز انشعاب آب واحد یزد از 210 متر مکعب به 750 متر مکعب در ماه

* تشکیل شورای عالی فرایند و رسیدگی به شرایط و بهبود امور تولید واحد یزد و استفاده از خدمات پیمانکاران یومی

* ادامه شارژ و خدمات تست و رسوب زدایی سیلندر های کلر مایع زیر نظر شرکت تعاونی یارانه و خدمات مدیریت کاردان که باعث افزایش درآمد شرکت گردیده است.

* پیگیری در خصوص وصول مطالبات شرکت از طریق کمیته وصول مطالبات با توجه به مشکل نقدینگی اکثر شرکت های آب و فاضلاب کشور با اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها.

برنامه های آینده شرکت

برای تداوم فعالیت های نیرو کلر به عنوان مجموعه ای کارا و پیشرفته ، پیگیری اقدامات زیر ضروری می باشد.

* با عنایت به الزام سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر افزایش سرمایه شرکت به حداقل دویست میلیارد ریال پیگیری در خصوص طرح های زود بازده و پایین دستی کلر در دستور کار کارگروه طرح توسعه قرار گرفته است تا علاوه بر حفظ و افزایش سود آوری شرکت نسبت به افزایش سرمایه تا میزان الزام شده صورت گیرد.

* رعایت الزامات قانونی سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و موضوع پولشویی در سنوات آتی نیز ادامه یابد.

* با توجه به تشکیل کمیته حسابرسی داخلی و انتخاب مدیر حسابرسی داخلی در فروردین ماه 1392 ، الزامات قانونی سازمان بورس اوراق بهادار تهران در ارتباط با کمیته مزبور در سال مذکور انجام شده است و برای سنوات آتی نیز ادامه خواهد یافت.

* بدلیل افزایش نرخ ارز و تأثیر غیر قابل انکار صادرات در رشد و معرفی بیشتر شرکت در عرصه های بین المللی ، همچون استفاده از معافیت های قانونی مربوط به محصولات صادراتی بایستی در این زمینه فعالیت بیشتری نمود.

* تعویض ممبران الکترولیز ها به دلیل فرسودگی و کاهش میزان تولید کلر و سود

* پیگیری مسائل فنی و راه اندازی واحد CMC (کربوکسی متیل سلولز ) واحد یزد

* ارتقاء شاخص های کنترلی از قبیل کارآیی و بهره وری

* مکانیزه نمودن سیستم کریستال سازی ، بارگیری و بسته بندی محصول MCA در واحد یزد

* تعیین تکلیف اقلام راکد انبار

* پیگیری مصوبات کمیته حسابرسی در واحد های مربوطه

* کاهش میزان تعمیرا اضطراری و استقرار نرم افزار PM شرکت بهبود سیستم

* تبدیل پساب واحد پر کلرین به محصول آب ژاول

 

اقلام سود و زیان سال گذشته در مقایسه در مقایسه با پیش بینی بودجه سال مالی 1393

صورت سود و زیان

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.