برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

شرکت سیمان سپاهان عایدی هر سهم  را در آخرین گزارش های خود مبلغ 38 تومان برآورد نموده ودر شش ماهه اول مبلغ 14 تومان معادل 37 درصد از آن را پوشش داده است.

به گزارش خبرنگار اکوبورس، شرکت سیمان سپاهان در گزارش شش ماهه سال مالی منتهی به 31 شهریور سال 93، توانسته است عایدی هر سهم خود را 37 درصد پوشش دهد.

 

این شرکت که عایدی هر سهم خود را در آخرین گزارش های بودجه ای امسال خود مبلغ 38 تومان برآورد نموده، در شش ماهه اول مبلغ 14 تومان معادل 37 درصد از آن را پوشش داده است.

 

در بین اقلام صورت سود و زیان این شرکت ، افزایش 7 برابری هزینه های عملیاتی از جمله موارد سوال برانگیز است. همچنین هزینه های متفرقه شرکت نیز ظرف 6 ماهه اول 103 درصد پوشش داشته است که عمدتا به دلیل تسعير دارايي ها و بدهي هاي ارزي می باشد.

 

گفتنی است این شرکت در تولید محصولات خود در شش ماهه اول توانسته است 38 درصد، در فروش کل 37 درصد و در مبلغ کل 35 درصد پوشش داشته باشد.

 

همچنین از جمله مفروضاتی که در این شرکت تغییر داشته است نرخ گاز مصرفی از 85 تومان و 5 ریال به 100 تومان به ازای هر متر مکعب بوده که موجب شده تا بهای تمام شده محصولات افزایش یابد.

 

به علاوه شرکت سیمان سپاهان نرخ ارز دریافتی برای صادرات خود را در پایان شهریور ماه سال گذشته در حدود 3500 تومان در نظر گرفته بود که تعدیل آن در بودجه اخیر نیز موجب کاهش سودآوری آن شده است.

 

البته گفتنی است که بازار فروش شرکت 87 درصد داخلی و 13 درصد خارجی می باشد و تفاوت های نرخ ارز در فروش صادراتی تاثیر بزرگی بر برآوردهای شرکت نخواهدداشت.

 

ظرفیت تولیدی شرکت نیز با توجه به گزارش "سپاها"، تقریبا به طور کامل استفاده می شود. طرح سیستم اختلاط و بارگیرخانه شرکت نیز در مرحله 87 درصد قرار دارد و تاریخ بهره برداری از آن پایان خرداد ماه سال جاری عنوان شده است. طبق برآوردهای شرکت بیشترین محصولاتی که در شرکت به فروش می رسد سیمان کیسه ضد سولفات و سیمان فله ای داخلی می باشند که به ترتیب 39.6 درصد و 26.2 درصد از کل مبلغ فروش "سپاها" را تشکیل می دهند.

 

 

 

با نگاهی به جدول زیر در می یابیم که شرکت محصولات خود را اندکی کمتر از مبلغ برآوردی در بودجه به ازای هر واحد در شش ماهه اول فروخته است. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که شش ماهه اول سال مالی شرکت در پاییز و زمستان می باشد که صنعت ساخت و ساز نسبتا در رکود قرار دارد.

 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.

دیدگاه‌ها  

علی حسینی
# علی حسینی
سلام.
ایا سپاها جزء شرکتهایی است که افزایش نرخ را در بودجه خود دیده است یا خیر؟
1393-03-11 10:07
سعید ابراهیمی
# سعید ابراهیمی
با سلام مبلغ فروش را مقداری بالاتر در نظر گرفته است و از آنجایی که 6ماه نخست محصولات خود را اندکی کمتر از برآورد در بودجه بفروش رسانده افزایش تاثیر چندانی ندارد
1393-03-12 07:48